Lidská sexualita je hravější než u zvířat

V jednom minulém článku jsem psal o zvířecí sexualitě, jak se přibližuje té lidské. Ale jen u hrstky zvířat. Až na pár opičích druhů se bere sexuální chování čistě pro účely reprodukce. Jen některé druhy opic mají erotické hrátky pro řešení sociálních problémů v tlupě a snižování stresu. Stejně to pak funguje u člověka.

Sex je zdravý právě pro uvolnění napětí. Typický příklad je rozhádaný pár. Nebaví se spolu, chodí kolem sebe naštvaně půl dne. Pak se lehce prolomí ledy a jakmile se dostanou blíže k sobě, často to končí sexem. Aniž by si předtím něco řekli. Tohle je klasika. Pohlavním stykem se uvolní napětí a partneři poté fungují normálně dál. Sex se samozřejmě provozuje hlavně při normálním životě mimo hádky. Prostě proto, že jej máme rádi. A díky sexu spolu lidští partneři i vydrží déle. U zvířat vznikají svazky na celý život. U lidí samozřejmě ne (v západním světě je to už 50% párů, kteří spolu nejsou až do konce). Proto je nutné posilovat touhu k sexu. Chuť mít sex s jedním partnerem totiž postupně opadává. Jak na to, radí sexuologové. Například německá lékařka – sexuoložka českého původu MUDr. Jana Králová postupně přešla z gynekologické praxe na sexuologickou poradnu, kde se zaměřuje na obnovení sexuální touhy mezi partnery. Její metody jsou zaměřené hlavně na používání vhodných sexuálních pomůcek (vibrátory, dilda, venušiny kuličky).

„Erotické pomůcky jsou podceňovány v Německu stejně jako v Česku. Stačí jedno či dvě sezení a zjistíme sexuální potřeby obou partnerů. Doporučení používání vhodného vibrátoru je často jedno z navržených řešení  sexuální apatie“ říká doktorka Králová.

V ČR svou ordinaci nemá, ale aspoň zde provozuje internetový portál vibratory.org, kde doporučuje různé erotické pomůcky pro oblíbené sexuální praktiky. Její podrobné recenze vibrátorů (odkaz na stránky) představují asi 20 nejoblíbenějších pomůcek pro zvýšení sexuální touhy. Samozřejmě je nutno odhodit stud a ostych, který mezi partnery může být. Zkuste tedy svůj sexuální život obohatit třeba o vibrátor. Počet sexuálních styků za měsíc se zvýší, to je dokázané. A věřte tomu, že vám radost ze sexu vydrží i několik let. A tím jsem se chtěl dostat k tomu, že lidský sexuální život je bohatější. Právě proto, že my používáme při sexu různé hračky – vibrátory  a další. Není ovšem známý žádný zvířecí druh, který by používal nějaké předměty k uspokojení druhého pohlaví. Samozřejmě k vlastnímu uspokojení zvířata používají předměty ze svého okolí. Mohou se svým rozkrokem otírat o stromy a kameny. Domácí mazlíčci (obvykle psi – feny) mají svého oblíbeného plyšáka o kterého se v době hárání třou. Naši psi to teda dělají.

pes si užívá s plyšákem